iWallet’a Birleşik Ödeme ve 
Hayhay Yatırımı

Türkiye’nin önde gelen şirketleri tarafından, yan hakların çalışanlara ulaştırılması noktasında tercih edilen dijital ödüllendirme cüzdanı iWallet, Birleşik Ödeme ve Hayhay’ın yatırımlarıyla birlikte önümüzdeki dönemde büyümesine hız katıyor. Şirketlerin çalışanlarına yaptığı maddi yardımları ve performansa dayalı ödülleri tek bir cüzdanda toplayarak çalışanlara seçkin markalarda seçme özgürlüğü sağlayan iWallet, hakim hissedarı Birleşik Ödeme ve dijital cüzdan Hayhay ile büyümesini sürdürüyor. 2008 yılında ödeme sistemlerinin uzman isimlerinden girişimci Harun Soylu tarafından kurulan iWallet; Birleşik Ödeme ve Hayhay’dan yatırım aldı. iWallet’ın hakim hissedarı Türkiye’nin ilk elektronik para şirketlerinden biri olan Birleşik Ödeme, inovatif fintek çözümleri ile dikkat çekiyor. Dijital cüzdan Hayhay ise para transferinden harcadıkça para kazandıran seçeneklere, fatura ödemelerinde taksitlendirmeden iade kolaylığı sağlamaya kadar birçok hizmeti bir arada sunuyor. Gerek hakim hissedar Birleşik Ödeme gerek Hayhay piyasada önemli bir boşluğu dolduran iWallet’ın büyümesini hızlandırmak için planlarını oluşturmaya başladı. En güçlü finansal çözüm ortakları bir arada İmza töreni sonrası açıklama yapan iWallet Kurucu Genel Müdürü Harun Soylu, “İçinde bulunduğumuz dönemin dinamiklerini iyi okuyarak, günümüz ihtiyaçlarına yönelik finansal hizmetler sunan şirketimizin kısa sürede geldiği noktadan ötürü çok mutluyum. Şirketimize yatırım yapan Birleşik Ödeme’ye ve Hayhay’a ve bu süreçte emeği geçen tüm ekiplere teşekkür ederim. Türkiye’nin çok güçlü finansal çözüm ortakları bir araya geldi. Başarının kaçınılmaz olduğunu düşünüyorum ve bunun için çok çalışmaya devam edeceğiz” dedi. Sadece Türkiye değil yeni pazarlara da açılacak
Birleşik Ödeme CEO’su İlker Sözdinler ise açıklamasında “iWallet sektörde zaten büyümesi ile dikkatimizi çekiyordu, potansiyelinin çok yüksek olduğuna inanıyoruz. Birleşik Ödeme’nin sunduğu fintek çözümleri ile iWallet arasında birbirini besleyecek bir sistem inşa ediyoruz. Müşterilerimize daha kapsamlı çözümler sunacağımız ve inovatif çözümlerimizi genişleteceğimiz için gururluyuz’’ diye konuştu. İlker Sözdinler, Birleşik Ödeme’nin sadece Türkiye pazarında değil girdiği tüm pazarlarda iWallet’ı bir çözüm olarak sunacağını ve yeni pazarlara açılmasını sağlayacağını belirtti. Hayhay’ın Kurucusu Emre Torun da “Geçtiğimiz sene kurduğumuz Hayhay kısa sürede Türkiye’nin sayılı cüzdanları arasına girdi, iWallet’ın gelişmiş teknolojisi ve kapsamlı üye işyeri ağı ile Hayhay arasında yaratılacak sinerji için heyecanlıyız’’ açıklamasında bulundu.
20 binden fazla noktada 500 bin ürün seçeneği
Finans ve teknoloji entegrasyonunu sağlayarak dijital cüzdan olarak hayata geçirilen iWallet, kısa zamanda yenilikçi teknolojileri sayesinde kurum ve kuruluşlar ile çalışanlara değer yaratan çözümler sunmayı başardı. Hızla büyümesi ve potansiyeli ile dikkat çeken iWallet Türkiye’nin önde gelen şirketleri tarafından, yan hakların çalışanlara ulaştırılması noktasında tercih ediliyor. 81 ilde; 20 binin üzerinde harcama noktası ve online sitelerde 500 binin üzerinde ürünü almayı sağlayan uygulama, çalışanlara harcadıkça kazandırarak rakiplerinden açık ara ayrılıyor. iWallet esnek yan haklar dışında, özel şirketlerin müşterilerini ödüllendirmesinde ve sosyal yardım hizmeti veren kurumların ihtiyaç sahiplerine ulaşmasında kullanılıyor. Samsung ve Yemek Sepeti’ne de hizmet veriyor Samsung müşteri sadakati, Yemeksepeti ise çalışan bağlılığında iWallet’ı kullanıyor. Bunun yanı sıra birçok özel şirket yılbaşı, bayram, anneler günü, babalar günü gibi özel günlerde iWallet’ı tercih ediyor. iWallet’ın geçerli olduğu sektörlerin içinde giyim, e ticaret, market, teknoloji, mobilya ve ev aksesuarı, dijital hediye kodu, anne ve bebek giyim, seyahat, akaryakıt ve kitap yer alıyor. iWallet çalıştığı kurumlara KVKK çerçevesinde çalışanlarının ya da müşterilerinin yüzdesel olarak ne zaman, hangi üründe, mağazada ve ne kadar alışveriş yaptığı bilgisini raporlayarak, gelecekte daha doğru planlamalar yapılmasını mümkün kılarken, çalışanı ve müşterisini daha iyi tanıma fırsatını da sağlıyor.